3 تست روانشناسی

تست روانشناسی
به بخش آزمون های روانشناسی خوش آمدید.

 

برای ورود به تست روانشناسی مورد نظر کافی ست روی آن کلیک کنید.
تست روانشناسی هوش هیجانی بار-آن
Click here
تست هوش ‌هیجانی بار-آن (EQ) Bar-On Emotional Quotient test

احتمالا درباره هوش هیجانی زیاد شنیدید، با انجام این تست و مطالعه‌ تفسیر آن، به شما کمک می‌کنیم تا ارزیابی خوبی از میزان هوش هیجانی خودتان پیدا کنید. هوش هیجانی موجب می‌شود تا روابط بهتر کاری و عاطفی را تجربه کنید و با مدیریت هیجان‌های روزمره، موفقیت بیشتری به دست آورید. زمان آزمون: 45 دقیقه

  • این تست پنج مقیاس (بُعد) دارد که عبارتند از هوش درون‌فردی، هوش برون‌فردی، توان سازگاری، کنترل استرس و خلق‌و‌خوی عمومی. این پنج مقیاس، پانزده خرده‌مقیاس هم دارند؛ تست هوش هیجانی بار-آن در بسیاری از کشور‌های جهان به منظور ارزیابی‌های مختلف سازمانی و کلینیکی و همچنین بعنوان ابزاری برای سنجش توانایی‌های ارتباطی بصورت شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ایران نیز اعتبار این آزمون توسط محققان و اساتید بررسی شده و به اثبات رسیده است.

  • در این تست روانشناسی با شناخت نقاط قوت و ضعف خود قادر خواهید بود برای بهبود عملکرد خود در این مولفه‌ها پیشنهادات کاربردی را دریافت کنید.

طبق نظریه‌ گاردنر، هر فردی نُه هوش دارد. بیشتر ما درباره‌ هوش منطقی (تحلیلی، ریاضی یا IQ)، شنیده‌ایم و هنگامی ‌که درباره‌ هوش گفتگو می‌کنیم، معمولا اشاره به آن داریم. اکثر مردم فکر می‌کنند که هوش ‌منطقی زیاد، ضامن موفقیت فرد در زندگی خواهد بود؛ درحالی‌که ما هوش‌های متنوعی داریم که هر کدام در جای خود، نقش بسزایی در موفقیت فرد دارند. هوش هیجانی (Emotional Quotient)، که به آن هوش ‌عاطفی هم گفته می‌شود، یکی از انواع هوش‌های انسان است که به شناخت و مدیریت هیجان‌های خود فرد و دیگران گفته می‌شود.

ریوون بار-آن   (Reuven Bar-On)روان‌شناس اروپایی، یکی از پیش‌گامان در حوزه‌ هوش هیجانی است. او برای اولین مرتبه، مفهوم امروزی هوش ‌هیجانی را بیان کرد. تا قبل از آن، تمرکز پژوهش‌ها روی مفهوم هوش منطقی (IQ) بود و همگان تصور می‌کردند که هوش ‌منطقی زیاد، به ‌معنی کسب موفقیت است. وقتی خلاف این باور در صنعت اثبات شد، روان‌شناسان متوجه این نقص شدند.

در همین حال، ارائه‌ نظریه‌ گاردنر مبنی بر تفاوت توانمندی عقلانی و هیجانی در 1983، موجب شد که تمرکز برای رشد هوش ‌هیجانی بیشتر شود. ریوون بار-آن در رساله دکتری خود در سال ۱۹۸۵، روشی برای سنجش هوش ‌هیجانی ابداع کرد که منجر به ساخت تست هوش ‌هیجانی بار-آن شد. او که یک روان‌شناس بالینی بود، تمرکز خود را به سمت ارزیابی و تحلیل هیجان‌ها برد که این اتفاق می‌تواند ناشی از وجود تحولات روان‌شناسی مثبت‌نگر در آن دوره باشد.

تست روانشناسی طرحواره یانگ
Click here

نگاهی به تست روانشناسی طرحواره یانگ

طرحواره یانگ که یک تئوری طرح واره در یک چارچوب نظری است توسط فردی به نام جفری یانگ در سال ۱۹۹۴ تهیه شده است. محوریت این نظریه با مفهوم طرح های ناسازگار اولیه استوار است. این موارد از تجربیات ناخوشایند و منفی دوران کودکی نشات می گیرد که به باورهای بنیادین و ناسازگار مبدل شده و خود را زنده نگه می دارند. بنابراین بدون معالجه مناسب نسبت به تغییر مقاومت شدید از خود نشان می دهند. پس چه باید کرد؟

می توانیم نتیجه بگیریم که این تئوری معیار های موثر در روانپزشکی مزمن و روانشناسی ویژه شخصیت را حفظ می کند. در تئوری طرحواره یانگ به طور کلی ۵ حوزه وجود دارد که نیاز های عاطفی برآورده نشده دوران کودکی را نمایان می سازند مانند قطع ارتباط، استقلال مختل شده، محدودیت های مختل شده، سایر هدایت و عدم تمایل. برای ارزیابی این طرحواره ها یانگ تست روانشناسی ای در سال ۱۹۹۸ تهیه کرد که در ابتدا شامل ۲۰۵ مورد و ۱۶ مقیاس طرحواره های ناسازگار بود که به آن تست روانشناسی طرحواره یانگ می گویند.

طرحواره چیست؟

طرحواره ها شامل الگوها و ساختارهای ذهنی هستند که نحوه تفسیر و واکنش به محرک های محیطی را در افراد تعیین می کنند. این الگوها می توانند مثبت یا منفی باشند و بسیاری از زمینه های زندگی ما را احاطه کرده است. در این تست منظور ما از طرحواره، الگوهای منفی هستند که به عنوان طرحواره های ناسازگار یا تله های زندگی شهرت دارند. این الگوها مشکلات شدیدی را برای سلامت روان ایجاد کرده و عوامل مهمی در بروز اختلالات روانی هستند.

طرحواره های ناسازگار اولیه

طرحواره های ناسازگار اولیه قالب های ذهنی منفی و تخریب کننده ای هستند که به طور معمول در اوایل رشد ما شروع شده و در طول زندگی تکرار و ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند. تجارب سمی و آسیب زا که به ویژه در خانواده وجود دارد می تواند زمینه ساز و تداوم بخش این طرحواره ها باشند. طرحواره های ناسازگار در همه جا حضور داشته و نسبت به تغییر مقاومند. آن ها انرژی و قدرت زیادی دارند به طوریکه می توانند سرنوشت و زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهند.

تاثیر طرحواره ها بر اختلالات روانی

به جرات می توان گفت برخی از طرحواره می توانند بزرگترین علت شکست ها و ناکامی ها در زندگی باشند. مطالعات نشان داده است که طرحواره ها در حفظ و تداوم بسیاری از بیماری ها و اختلالات روانی نقش دارند. از جمله مهمترین اختلالات روانی مرتبط با طرحواره ها عبارتند از: اختلالات شخصیت- اختلالات خوردن- اختلالات خلقی- اختلالات اضطرابی

5 حوزه طرحواره و 18 تست روانشناسی طرحواره ناسازگار

حوزه بریدگی و طرد  Disconnection and rejection

طرحواره رها شدگی/بی ثباتی (ab)

افراد با طرحواره رهاشدگی  (Abandonment/instability) به طور مداوم این حس را دارند که دیگران آن ها را به زودی ترک خواهند کرد. این طرحواره زمانی ایجاد می شود که والدین به نیازهای اولیه کودک در ابتدای زندگی توجه نمی کند.

طرحواره بی اعتمادی بد رفتاری  (ma)

افرادی که طرحواره بی اعتمادی بدرفتاری  (Mistrust/abuse)دارند معمولا انتظار دارند که از طرف دیگران مورد آسیب، انتقاد و یا تحقیر واقع شوند. این افراد بر این باورند که حقوقشان پایمال شده و مورد آزار و اذیت دیگران قرار می گیرند.

محرومیت هیجانی (ed)

افرادی که دارای طرحواره محرومیت هیجانی (Emotional deprivation) هستند معتقدند که نیازهای هیجانی اولیه شان از سوی دیگران ارضاء نمی شود. این افراد احساس می کنند که از نیازهای محبت، مهربانی، محافظت، مراقبت و راهنمایی دیگران محرومند و سایرین به آن توجهی ندارند.

طرحواره نقص- شرم (ds)

افرادی که طرحواره نقص – شرم (Defectiveness/shame) دارند معتقدند که دارای یک عیب درونی هستند. آن ها احساس می کنند در جنبه های مختلف شخصیتی دارای نقصان اساسی بوده و بد، حقیر، بی ارزش و بی اعتبار هستند.

طرحواره انزوای اجتماعی-بیگانگی (si)

افراد با طرحواره انزوای اجتماعی-بیگانگی (Social Isolation/alienation) معتقدند که با دیگران متفاوتند. آن ها احساس تعلق به گروهی نداشته و بر این باورند که منزوی شده اند. افرادی که احساس می کنند خاص هستند ممکن است این طرحواره در آن ها شکل بگیرد.

حوزه خودگردانی و عملکرد مختل  Impaired autonomy and performance

طرحواره وابستگی- بی کفایتی  (di)

افراد با طرحواره وابستگی-بی کفایتی (Dependence/incompetence) قادر نیستند تا مسئولیت های زندگی شان را به طور مستقل انجام دهند. این افراد معمولا از سایرین برای تصمیم گیری و انجام تکالیف خود کمک می گیرند.

طرحواره آسیب پذیری نسبت به ضرر و بیماری  (vh)

افراد با طرحواره آسیب پذیری نسبت به ضرر و بیماری (Vulnerability to harm or illness) ترس از وقوع فاجعه ای نزدیک دارند. آن ها معتقدند که هر لحظه احتمال یک اتفاق ناگوار وجود داشته و قادر نیستند که از آن جلوگیری نمایند.

طرحواره خود تحول نیافته- گرفتار  (EM)

فردی که طرحواره خود تحول نیافته-گرفتار(Enmeshment/underdeveloped self)  دارد نزدیکی و صمیمیت بیش از حدی را با یکی از افراد مهم زندگی خود از جمله والدین داشته و این باعث می شود تا فردیت و رشد اجتماعی آن ها مختل شود.

طرحواره شکست  (FA)

طرحواره شکست (Failure) اشاره به این دارد که فرد معتقد است نسبت به هم سالان خود در حوزه های مختلف زندگی از جمله وضعیت مالی، شغل، تحصیل، ازدواج و یا ورزش شکست خورده است. آن ها احساس می کنند که نسبت به دیگران واقعا بی کفایت بوده و نالایق و بی استعداد هستند.

حوزه محدودیت مختل  Impaired limits

طرحواره استحقاق (EG)

(Entitlement/grandiosity) نشان می دهد که فرد از دیگران برتر بوده و حقوق ویژه ای برای خودش قائل می باشد. آن ها بر این باورند که هرچیزی که می خواهند و یا هرکاری که دلشان می خواهد باید سریعا انجام شود، بدون توجه به اینکه آیا خواسته هایشان منطقی است و یا باعث ضرر به دیگران می شود.

طرحواره ضعف خویشتن داری  (IS)

طرحواره ضعف خویشتنداری یا عدم خودانظباطی (Insufficient self-control/self-discipline) اشاره به ناتوانی فرد در تحمل خستگی و ناکامی حین انجام کارها دارد. این افراد نمی توانند هیجان های خود را کنترل نموده و رفتارهایشان تکانشی است.

حوزه دیگر جهت مندی  Other-directednes

طرحواره اطاعت (SB)

افراد با طرحواره اطاعت (Subjugation) معتقدند که برای اجتناب از پیامدهای منفی لازم است تا کنترل خود را به دیگران بسپارند. این افراد می ترسند که دیگران طردشان کرده و به همین دلیل ترجیح می دهند که خودشان را نادیده گرفته و تسلیم کنند.

طرحواره ایثار (SS)

در طرحواره ایثار (Self-sacrifice) فرد نیازهایش را برای کمک به دیگران فدا می کند. این افراد به صورت افراطی بر ارضای نیازهای دیگران در زندگی روزمره متمرکز شده و رضایت و نیازهای خود را نادیده می گیرند. آن ها زمانی که به خودشان توجه می کنند، احساس گناه خواهند کرد.

طرحواره تایید طلبی (AS)

در طرحواره تایید طلبی (Approval-seeking) افراد تاکیدشان روی تایید شدن، مورد توجه قرار گرفتن و شایستگی خودشان است. عزت نفس این افراد بیشتر به دیگران وابسته است تا ویژگی های درونی خودشان. این افراد معمولا اعمالی انجام می دهند که مورد توجه و تایید دیگران باشند.

حوزه گوش بزنگی و بازداری  Overvigilance and inhibition

طرحواره منفی گرایی-بدبینی (NP)

افرادی که طرحواره منفی گرایی-بدبینی (Negativity/pessimism) دارند همواره جنبه های منفی زندگی مانند طلاق، مرگ، خیانت، تعارض و مشکلات را مورد توجه قرار داده و ویژگی های مثبت زندگی را کم رنگ جلوه می دهند.

طرحواره بازداری هیجانی (EI)

در طرحواره بازداری هیجانی (Overcontrol/emotional inhibition) فرد به شدت از صحبت کردن در مورد هیجانات خود گریزان است. این افراد در موقعیت های مختلف واکنش های خنثی و بی تفاوت داشته و تاکیدشان بر عقلانیت و حذف هیجانات است.

طرحواره معیارهای سرسختانه/عیب جویی افراطی (US)

افراد با طرحواره معیارهای سرسختانه (Unrelenting standards/hypercriticalness) معتقدند که شخص باید برای دستیابی به معیارهای درونی و افراطی شان درباره رفتار و عملکردشان تلاش فراوانی انجام دهد. آن ها بر این باورند که کارهایی که انجام می دهند ناقص است و باید بیشتر تلاش نمایند.

طرحواره تنبیه (PU)

افرادی که طرحواره تنبیه (Punitiveness) دارند بر این باورند که به خاطر خطاها و گناهانی که دارند باید به شدت تنبیه شوند. آن ها معمولا به سختی از اشتباهات خود و دیگران چشم پوشی نموده و عیب و نقص ها را نپذیرفته و نمی توانند همدلی نشان دهند.

تست روانشناسی 5 زبان بیان عشق
Click here
مروری بر تست روانشناسی پنج زبان بیان عشق

با اینکه کتاب چاپمن 5 زبان عشق در اصل در سال 1992 تألیف شده است، اما این کتاب همچنان برای زوجین کاربردی بوده و از زمان اولین انتشار آن تاکنون بیش از 12 میلیون نسخه فروش رفته است. قبل از اینکه دکتر چاپمن این کتاب را بنویسد سال ها توصیه های خود به زوج ها، در رابطه با روش های عشق ورزی به یکدیگر را یادداشت می کرد. او دریافت که برخی از مسائل باعث می شود تا زوجین نیازهای یکدیگر را درک نکرده و دچار سوء تفاهم شوند.

چاپمن بعد از مطالعه نوشته های خود دریافت که پنج زبان عشق وجود دارد که افراد بر اساس آن به یکدیگر پاسخ می دهند. به طور معمول ممکن است زبان عشق ما و شریک مان یکسان نباشد. زمانی که زوجین زبان متفاوتی دارند ممکن است دچار سوء تفاهم شوند. از طرف دیگر، وقتی شریک زندگی شما یاد می گیرد به زبان عاشقانه شما صحبت کند، اغلب احساس دوست داشتن و ارزشمند بودن می کند و در نهایت در رابطه شادتر می شود.

با این تست روانشناسی زمانی را برای ارزیابی خود اختصاص دهید. شما در یک رابطه به چه چیزی نیاز دارید؟ چه کاری شریک زندگی تان باید انجام دهد تا شما را خوشحال کند؟ چه چیزی ممکن است شما را آزار دهد؟ در مورد پاسخ ها فکر کنید و آنها را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید. شریک زندگی تان را مشاهده کنید. آیا نیاز دارد که از او تعریف کنید و او را تحسین کنید؟ اگر این چنین است پس باید از کلمات تأیید بیشتری استفاده کنید. آیا همیشه دست شما را می گیرد؟ تماس فیزیکی می تواند زبان عشق اصلی او باشد.

زبان اول از تست روانشناسی عشق- کلمات تأیید

به زبان ساده، کلمات زبانی تأیید کننده عشق عبارتند از ابراز محبت از طریق کلمات گفتار، ستایش یا قدردانی. اگر زبان عشق فردی کلمات تایید است سعی کنید برای کلمات مهربانانه و تشویقی ارزش بیشتری قائل شوید. این افراد از نقل قول های نشاط آور، یادداشت های عاشقانه و پیامک های زیبا استفقبال می نمایند. می توانید با گفتن تبریک به آن ها یا تایید کارهایی که به درستی انجام ی دهند عشق و علاقه را در آن ها برانگیزانید.

شامل تشکر و قدردانی از کارهای بسیار کوچک و معمول در خانه. برای مثال چه لباس قشنگی، چه آرایش موی قشنگی، چه دست پخت خوبی، از اینکه بچه را خوب نگه داشتی ممنون، واقعا متشکرم آشغال ها را بردی و … ما عشقمان را با کلام و گفتن جملات محبت آمیز به هم نشان می دهیم?

آیا از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید جمله “دوستت دارم” را زیاد بشنوید؟ آیا شما عاشق تر می شوید اگر او به طور ناگهانی از شما تعریف کند؟ دوست دارید که به طور روزانه این جملات را از شریک زندگی خود بشنوید؟ اگر پاسخ بله به تمام موارد فوق باشد، واژگان تأیید زبان عشق انتخابی شما است. کسانی که در این گروه زبان عشق قرار می گیرند، دوست دارند که از طرف عزیزان شان تأیید کلامی شوند. آنها همچنین تمایل دارند نسبت به احساساتشان بسیار شفاف و صادق باشند و همچنین به احتمال زیاد به شما می گویند که چقدر برای شان مهم هستید.

برای این افراد، تمام کلمات دارای قدرت هستند. همچنین به این معنی است که برای این افراد توهین و نظرات زننده می تواند باعث آسیب جدی عاطفی شود. آیا این موارد شبیه شریک زندگی تان است؟ به آنها بگویید که چقدر زیبا هستند. در زمان خواب – و یا در هنگام خداحافظی- به آنها یادآوری کنید که آنها را دوست دارید و به آنها بگویید که چقدر صرف وقت با آنها برای شما معنی دارد. ‌

زبان دوم از تست روانشناسی عشق- برای هم وقت گذاشتن

برخی از افراد زبان عشق ورزی شان دریافت توجه و وقت گذاشتن با آن هاست. به عنوان مثال وقتی این افراد صحبت می کنند، لازم است موبایل و لپ تاپ مان را کنار گذاشته و به صورت فعال به آن ها گوش داده و تماس چشمی داشته باشیم. بی توجهی به این افراد و یا اینکه احساس کنند حرف هایشان شنیده نمی شود می تواند دردسر ساز باشد. بنابراین سعی کنید برای آن ها وقت گذاشته و حضور ذهن کامل داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است احساس کنند که دوستشان ندارید. ‌

اگر زبان عشق شما این باشد، چیزی بیشتر از توجه کامل شریک زندگی تان نمی خواهید. واژه ها برای شما مهم نیستند، زمانی که با هم سپری می کنید برای تان اهمیت دارد. این افراد دوست دارند زمان هایی را برای بودن با شریک زندگی خود برنامه ریزی کنند. زمان، مکان و یا فعالیت مهم نیست، تا زمانی که بتوانند شریک زندگی شان را برای خود داشته باشند.

این دسته از افراد نیازی ندارند که به طور دائم به آنها بگویید “دوستت دارم”، اما آنها باید ببینند که شما حضور دارید و به آنها گوش می دهید. حواس پرتی، صرف وقت زیاد با تلفن یا اینترنت، ممکن است باعث شود آنها احساس کنند بی ارزش هستند و دیگر برای شما خاص نیستند. پس این ها را کنار بگذارید و به آنها گوش دهید. ‌

با هم صحبت کردن، قدم زدن گاه گاهی، به هم توجه کردن، نه اینکه روی دو مبل نشسته و به تلویزیون نگاه کنید، یا در حالی که با گوشی موبایل در دنیای مجازی هستید بگویید و بشنوید ما عشقمان را با وقت گذاشتن برای هم به هم نشان می دهیم!?

زبان سوم تست روانشناسی عشق- هدیه دادن

برای فردی که زبان عشق ورزی او دریافت هدیه می باشد، هدیه دادن نمادی از عشق و علاقه است. این افراد نه تنها بای هدیه ایی که دریافت می کنند ارزش قائل هستند، بلکه برای زمان، توجه و وقتی که طرف مقابل برای تهیه هدیه صرف کرده است نیز ارزش قائل هستند.

توجه داشته باشید آن ها لزوما به دنبال دریافت هدیه های بزرگ و ارزشمند نیستند و بیشتر نفس عمل برایشان مهم است. برای این افراد اینکه چرا و چگونه هدیه برایشان تهیه شده است اهمیت بیشتری دارد. آن ها هدیه های کوچکی که عزیزانشان برایشان تهیه کرده اند را کاملا به ذهن می‌سپارند. ‌

منظور جواهرات و شام گران صحبت نیست! این زبان عشق بیش از مادی بودن است. علاقه مندان به هدیه، گذاشتن وقت و تلاش را دوست دارند و همین طور با ملاحظه بودن را، زمان زیادی طول می کشد تا بتوانند بر اساس سلیقه و شخصیت آنها چیزی انتخاب کرد. اما هدیه دادن نباید گران باشد! می تواند کارت، شکلات، یا یک شب رویایی در رستوران مورد علاقه شان باشد. ‌

تمام این موضوع بر این اساس است که نشان دهید شما به اندازه کافی به آنها اهمیت می دهید که بدانید چه چیزی را دوست دارند. حواس تان را جمع کنید، این افراد مناسبت های خاص برای شان بسیار مهم و جدی است و اگر آنها را فراموش کنید آنها صدمه جدی عاطفی می بینند و بحث بزرگی به راه خواهد افتاد. بهتر است این مناسب ها را در تقویم تلفن همراه خود ذخیره کنید و بهتر است که تاریخ آن را یک هفته جلوتر وارد کنید تا وقت کافی برای خرید هدیه داشته باشید. ‌

هدایا از نمادهای بصری عشق است و برای برخی افراد بسیار مهمتر از برخی دیگر است. اگر زبان اصلی عشق همسرتان دریافت هدیه است، شما می توانید هدیه دهنده حرفه ای شوید و در واقع یکی از آسان ترین زبان های عشق برای یادگیری است ما عشقمان را با خریدن کادو و هدیه به هم نشان می دهیم.

زبان چهارم تست روانشناسی عشق- به هم خدمت کردن

زمانی که زبان اصلی عشق یک فرد خدمت کردن باشد، زمانی بانگیخته می شود که احساس کند ارزشمند است و دیگران به او نیکی می کنند. مثلا وقتی به یک فرد کمک می کنید تا وسایلش را جمع کند او احساس خوبی داشته و حس رضایت بیشتری خواهد داشت. در واقع خدمات کوچک به این افراد مستقیماً به دل ان ها نشسته و باعث می شود تا علاقه شان به طرف مقابلشان بیشتر گردد. ‌

آیا شستن ظرف ها نشانه عشق است؟ دکتر چپمن مطمئن است که این چنین است. درست کردن شام یا شستن ظرف ها به این افراد نشان می دهد که رفاه و خوشبختی آنها برای شما مهم است. آنچه ما پیش از ازدواج برای یکدیگر انجام می دهیم دلیلی بر کارهایی که پس از ازدواج انجام خواهیم داد، نیست و یادمان باشد در جوامع سنتی غلبه بر کلیشه ها مهم است. برای مثال ظرف شستن یا جارو کردن مردان و …. ‌

خدمت کردن به یکدیگر نباید اجباری باشد بلکه باید آزادانه صورت گیرد و مطابق درخواست طرف مقابل باشد. خدمت عاشقانه یعنی برآورده ساختن انتظارات همسر من. می توان با انجام سه کاری که خودتان به آن علاقه ای ندارید اما می دانید همسرتان به آنها علاقه دارد او را غافلگیر کنید.

بسیاری از زوج ها می پندارند که بر کلیشه های موجود در رابطه با نقش زن و مرد غلبه کرده اند اما به طور ناخودآگاه به آن کلیشه ها پای بند هستند. کارهایی را که در دوران نامزدی و عاشقی انجام می دادید برای احیای نزدیکی و صمیمیت بیشتر دوباره انجام دهید و ارتباط بهتر را تجربه کنید. البته یادمان باشد درخواست کردن به عشق جهت می دهد ولی دستور دادن جریان عشق را متوقف می کند. ‌

دو طرف رابطه در خدمت به یکدیگرند. در امور خانه داری، بچه داری و تمام مسئولیت های یک زندگی مشترک بدون در نظر گرفتن مرد و زن بودن ما عشقمان را با انجام کارها به همسر نشان میدهیم!

زبان پنجم تست روانشناسی عشق- تماس فیزیکی

این دسته از افراد برای دریافت عشق نیاز به تماس فیزیکی و جسمی دارند. جدا از رابطه جنسی، این افراد وقتی همسرشان به آن ها محبت جسمی می کند احساس عواطف و عشق شان برانگیخته می شود. به عنوان مثال، گرفتن دست های یکدیگر، لمس کردن بازو یا ماساژ دادن می تواند روش هایی برای تجربه کردن حس عاشقانه ای در این افراد باشد.

در آغوش گرفتن و داشتن تماس های فیزیکی عاشقانه می تواند روش مناسبی برای ایجاد محبت بین زوجینی باشد که زبان عشق شان بر اساس تماس فیزیکی است. ‌این یکی از برجسته ترین زبان عشق است. این زبان عشق لزوما مربوط به رابطه جنسی نیست. اما این در مورد لمس کردن است! این افراد به احتمال زیاد به شریک زندگی خود با آغوش و بوسه خوشامد می گویند.

افرادی که از تماس فیزیکی به عنوان زبان اصلی عشق لذت می برند از این تماس برای نشان دادن احساسات مختلف خود استفاده می کنند. آنها ممکن است زمانی که ترس و اضطراب دارند، شما را بگیرند. آنها ممکن است پشت شما را بمالند یا دست شما را بگیرند زمانی که نگران شما هستند. تماس فیزیکی برای هر رابطه ای مهم است؛ زیرا بدن ما به تماس عاشقانه پاسخ مثبت می دهد.

اما اگر لمس فیزیکی زبان اصلی عشق شما باشد، داشتن یک شریک که از این تماس ها امتناع می کند، می تواند ناامنی و الگوهای فکری مضطرب را ایجاد کند (آیا من مجازات می شوم؟ آیا من اشتباه می کنم؟). تماس فیزیکی می تواند رابطه را بسازد یا از هم بگسلد. هم می تواند نفرت را منتقل کند و هم محبت را.

اگر زبان اصلی عشق همسرتان، تماس فیزیکی است، هیچ چیز مهمتر از این نیست که وقتی گریه می کند در آغوشش بگیرید. برای برخی افراد تماس فیزیکی زبان اصلی عشق است، این افراد به لحاظ عاطفی نیاز دارند همسرشان لمس شان کند، دست در موهای آنها کرده و در آغوش کشیدن شان را تکرار کند، دستان یکدیگر را بگیرید. ‌

به یاد داشته باشید جای نگرانی نیست که اگر شریک زندگی شما یکی از این زبان های عشق را داشته باشد و متفاوت از زبان عشق شما باشد. همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که ما فقط به یک زبان عشق محدود نمی شویم. همه افراد از این پنج زبان در درجات مختلف استفاده می کنند.

تست روانشناسی هوش هیجانی بار-آن
تست روانشناسی طرحواره یانگ
تست روانشناسی 5 زبان بیان عشق

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
mostafa yoonesi sinaki مرا در آغوش ات بگیر تا همیشه کنار تو باشم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها